W 2006 roku w samochodach ciężarowych z silnikiem wysokoprężnym zaczęto stosować system selektywnej redukcji katalitycznej. Kilka lat później system ten pojawił się także w samochodach osobowych wyposażonych w silnik Diesla. W układach wydechowych pojazdów z systemem SCR konieczne jest stosowanie wodnego roztworu mocznika – AdBlue.

AdBlue to substancja, która jest silnie korozyjna. Do jej transportu od producenta do sprzedawcy, do magazynowania i dystrybucji muszą być wykorzystywane tylko specjalne zbiornik o dwupłaszczowej konstrukcji. Taka konstrukcja zbiornika chroni AdBlue przed zanieczyszczeniami. Do tego zbiorniki do AdBlue muszą być wykonane z surowców, które nie korodują i nie odkształcają się. Producent zbiorników do AdBlue oferuje zbiorniki i kontenery wykonane z wysokiej jakości polietylenu. Również kontener do AdBlue został wykonany z tego samego materiału. Zbiorniki dostępne są o pojemności 3000, 4000 i 6000 litrów.

Specjalnością polskiej firmy Storage Partners jest produkcja specjalnych kontenerów do AdBlue. Każdy zbiornik stworzony przez ich fabrykę to gwarancja najwyższej jakości.

Zagłosuj
[Wszystkie: 1 Średnia: 5]