System AdBlue to rozwiązanie, które ma na celu oczyszczenie spalin i redukcje tlenku azotu, który zamieniany jest w parę wodną i azot. Sam system jest prosty w funkcjonowaniu. Największym błędem, jaki popełniają użytkownicy pojazdów, jest wlanie oleju napędowego do zbiornika na AdBlue.

Zbiorniki do AdBlue przeznaczone są wyłącznie do przechowywania tej substancji. Pomyłka będzie tu mieć poważne konsekwencje. Płyn dostanie się do niewłaściwego układu. Olej napędowy spowoduje uszkodzenie katalizatora, a musimy pamiętać, że wymiana tej części jest kosztowna. Uszkodzenie nie podlega tutaj gwarancji, gdyż powstaje z wyłącznej naszej winy. Efektem będzie przestój pojazdu i dodatkowe koszty serwisowe. Dlatego w razie wystąpienia pomyłki, nie wolno nam pod żadnym pozorem uruchamiać silnika i rozpoczynać jazdy samochodem. Sam zbiornik musi zostać natychmiast opróżniony, zanim podejmiemy dalsze kroki i czynności.

Zbiornik na AdBlue który jest częścią systemu DEF posiada specjalną dwupłaszczową konstrukcję pozwalająca na przechowywanie tego środka. Polskim producentem zbiorników AdBlue jest firma Storage Partners. Tworzą oni kontenery do magazynowania i transportu AdBlue kilku rodzajach objętościowych.

Zagłosuj
[Wszystkie: 64 Średnia: 3.9]