W większości produkowanych dzisiaj pojazdów z silnikiem Diesla stosowana jest technologia SCR. Ma ona na celu redukcję szkodliwych tlenków azotu, które w dużej ilości znajdują się w spalinach emitowanych przez silniki wysokoprężne. Technologia SCR rozkłada szkodliwe tlenki azotu na parę wodną i azot. Aby rozkład ten był możliwy niezbędne jest stosowanie substancji noszącej handlową nazwę AdBlue.

Substancja ta jest wodnym roztworem mocznika. Dla środowiska jest zupełnie nieszkodliwa, jest jedynie bardzo mocno korozyjna. AdBlue musi więc być transportowane i magazynowane w specjalnych zbiornikach. Producent zbiorników do AdBlue oferuje zbiorniki do AdBlue, które mogą zostać wykorzystane na stacjach paliw, w gospodarstwach rolnych czy w firmach transportowych, których flota składa się z pojazdów z silnikami Diesla. Zainteresowani zbiornikami klienci mogą zakupić zbiornik do AdBlue o pojemności 3000, 4000 i 6000 l.

Polską firmą specjalizującą się w produkcji zbiorników na AdBlue o dużych pojemnościach jest Storage Partners spod Poznania – https://storage-partners.com/pl/zbiorniki-kontenery-pojemniki-pompy-adblue

Zagłosuj
[Wszystkie: 1 Średnia: 5]