Adblue jest wodnym roztworem mocznika. Przy wysokiej temperaturze uwalniany jest amoniak, który wchodzi w reakcję z tlenkami azotu. W takim układzie procesu chemicznego jest zmiana związków, które są szkodliwe w lotny azot i parę wodną.

Zbiorniki od AdBlue

Są to zbiorniki, które mają służyć do dystrybucji AdBlue oraz bezpiecznego przechowywania płynu. Aby zbiorniki mogły zachować odpowiednią temperaturę AdBlue często posiadają izolację termiczną oraz układy wentylacyjno-grzewcze. Ważne jest, że zbiorniki AdBlue są odporne na promieniowanie UV.

Kontener do AdBlue

Kontener do AdBlue posiada zbiornik i zaopatrzony jest w układ dystrybucyjny, który posiada legalizację. Układ współpracuje na stacjach paliw z systemami kasowymi. Kontenery posiadają automatyczne systemy ogrzewania i wentylacji. Kontener taki jest bardzo trwały, ponieważ wykonany jest z takich materiałów jak aluminium i stal, która jest kwasoodporna.

Jednym z czołowych producentów zbiorników na AdBlue to Storage Partners – https://storage-partners.com

Technologia SCR co to jest?

Selektywna Redukcja Katalityczna, jest to nowoczesne rozwiązanie, które umożliwia redukcję szkodliwych związków oraz spalin, które emitują silniki diesla. Priorytetem tu jest ochrona środowiska Technologia SCR bazuje na roztworze mocznika.

Sprzęt AdBlue to kanistry o różnej pojemności, od małych z przeznaczeniem na cztery litry po wielkie o pojemności tysięcy litrów. W zestawie dołączany jest pistolet automatyczny i wąż wlewowy.

Sprzęt DEF do odprowadzania spalin

Samochód, aby ograniczyć ilość zanieczyszczeń, powinien posiadać odpowiedni system. Dlatego posiada sprzęt DEF, który oczyszcza spaliny i w skład wchodzą zbiorniki AdBlue. Aparatura ta ma za zadanie dostarczać do systemu wydechowego odpowiednią substancję. Substancja ta ma za zadanie łączyć się z tlenkami azotu. W wyniku reakcji rozpada się ona, a produktami są para wodna i azot.

Zagłosuj
[Wszystkie: 1 Średnia: 5]