Konieczność zachowania odpowiednio niskiej emisji spalin w pojazdach zaowocowała opracowaniem technologii DEF. Jej działanie polega na zminimalizowaniu ilości produktów spalania paliwa wydostających się do środowiska – głównie tlenku azotu. Dzięki temu możliwa jest realizacja wymogów prawa unijnego w celu dopuszczenia pojazdów do ruchu. Sprzęt DEF do odprowadzania spalin składa się z czynnika AdBlue oraz EGR.

AdBlue – czynnik oczyszczający spaliny

AdBlue jest specjalistycznym płynem, który znajduje się w osobnym, specjalnie do tego przeznaczonym zbiorniku w pojeździe. Jest on dawkowany w niewielkiej ilości do układu wydechowego – do katalizatora SCR (elementu technologii SCR) przez odpowiednia dysze. Tam zachodzi reakcja zamieniająca mocznik w amoniak i dwutlenek węgla.

Zbiorniki do magazynowania AdBlue

Obecnie zdecydowana większość pojazdów osobowych i ciężarowych posiada systemy oczyszczania spalin. Zbiorniki do AdBlue są świetnym rozwiązaniem dla osób i przedsiębiorstw posiadających większą flotę, która wymaga częstego uzupełniania czynnika. Zbiorniki na AdBlue zapewniają dystrybucję płynu bez konieczności dodatkowych wizyt na stacji paliw. Zapewniają utrzymanie jakości AdBlue niezależnie od czasu przechowywania i ilości czynnika w zbiorniku. Kontener do AdBlue to oszczędność czasu – jaki zostałby przeznaczony na dojazdy na stacje paliw oraz pieniędzy – hurtowo sprzedawany czynnik jest dużo tańszy od sprzedawanego detalicznie. Jako producent zbiorników na AdBlue – firma Storage Partners zapewnia szeroką gamę wysokiej jakości kontenerów do AdBlue umożliwiających dopasowanie rozmiaru, pojemności i właściwości zbiornika do indywidualnych preferencji klienta.

Zagłosuj
[Wszystkie: 1 Średnia: 5]