Współcześnie teatr to nie tylko klasyczne przedstawienie szekspirowskiej sztuki. Teatry się zmieniają i przybierają nowe, nieznane nam wcześniej formy.

W teatralnym pokazie na lodzie biorą udział łyżwiarze figurowi. Zwykle fabuła słynnego utworu jest ograniczana do muzyki. W takich sytuacjach wykorzystuje się wiele efektów specjalnych. Z kolei teatry muzyczne oferują widzom spektakle oparte na śpiewie i tańcu. Tutaj zwykle pokazywane są musicale i operetki. Takie spektakle wyróżnia żywa i zapadająca w pamięć prezentacja mająca na celu zabawę.

Bardzo popularną formą która przeżywa swój renesans jest teatr uliczny. Głównym elementem takich spektakli jest improwizacja. Takie przedstawienia są często zakłócane przez publiczność, ponieważ nie ma wyraźnej granicy między nimi a aktorami. Z tego powodu przedstawienia teatrów ulicznych są często eksperymentalne, a kostiumy zredukowane do minimum, lub wręcz przeciwnie – są odważne i paradoksalnie sprzeczne z przesłaniem sztuki.

Teatr Wielki im. Moniuszki z Poznania jest najstarszym teatrem operowym w Wielkopolsce, który wystawia znane polskie i zagraniczne przedstawienia operowe – https://opera.poznan.pl

Zagłosuj
[Wszystkie: 1 Średnia: 5]