Współcześnie montaż wentylacji często łączy się z zastosowanie rekuperacji. Ten system pozwala nam uzyskać znaczne oszczędności, gdyż urządzenie odzyskuje ciepło z powietrza, które jest odprowadzane na zewnątrz i ogrzewa te napływające do wewnątrz. Aby jednak rekuperacja działała prawidłowo, należy zwrócić uwagę na szczelność systemu.

Szczelność rekuperatora ma ogromne znaczenie, aby oddzielić zimne i ciepłe powietrze. Ważny jest też okresowy i regularny serwis instalacji. Jednak głównym wskaźnikiem decydującym o wyborze rekuperatora jest ciśnienie i moc wentylacji. Aby to ustalić, należy dokonać wstępnego obliczenia, ile powietrza powinno dostać się do domu w ciągu jednej godziny.

Dowiedz się także kto jest producentem urządzeń wentylacji z odzyskiem ciepła. Jak długo działa ta firma, jaka jest jej reputacja, co jeszcze produkuje, a także jaka będzie odporność systemu na przepływy powietrza po zainstalowaniu tego sprzętu. Ważne jest nie tylko ograniczenie się do pewnych ogólnych cech wskazanych w tabeli, ale także wykonanie szczegółowych obliczeń, na przykład biorąc pod uwagę liczbę zagięć w kanale. Stosunek przepływu powietrza do oporu systemu jest bardzo ważnym czynnikiem doboru.

Rekuperacja jest jedną z czołowych dziedzin, w której działa szczecińska firma Electro Clim – https://electro-clim.com.pl/rekuperacja

Zagłosuj
[Wszystkie: 1 Średnia: 5]