Pierwszym etapem jeśli chodzi o wykańczanie wnętrz jest ewentualny proces wymiany rur, mediów – demontowane są stare i niepotrzebne konstrukcje. Kiedy pomieszczenie jest wolne od gruzu, przygotowuje się otwory na nowe rury i przewody, układa materiały izolacyjne i montuje nowe konstrukcje. Często zmieniane są również okna i drzwi.

Kolejnym etapem wykończenia wnętrz jest wykonanie instalacji elektrycznej i podłączenia jej do sieci. Po szpachlowaniu i zagruntowaniu ścian montuje się parapety. Przygotowuję się podłogi oraz konstrukcje stropów.

Ostatnim etapem jest wykończenie, w którym podłogi, ściany, sufit pokryte są dekoracyjnymi materiałami wykończeniowymi. Montowane są drzwi, instalacje wodno-kanalizacyjne, powierzchniowe wyposażenie elektryczne (przełączniki, gniazda, lampy itp.). Pod koniec wszystkich prac przeprowadza się ogólne czyszczenie całej powierzchni mieszkania, a także jeśli zachodzi taka potrzeba – malowanie ścian.

Putmajster to firma remontowa z Poznania, która oferuje profesjonalne, rzetelne i terminowe wykonywanie prac remontowych, w tym wykańczanie wnętrz biurowców, sklepów, pubów i restauracji – https://putmajster.pl/wykonczenia-wnetrz

Zagłosuj
[Wszystkie: 1 Średnia: 5]