Być może nie słyszałeś o AdBlue, znanym również jako płyn wydechowy do silników Diesla, ale właściciele samochodów z silnikiem Diesla z silnikami zgodnymi z Normą Euro 6 słyszeli o nim. Ten przewodnik wyjaśnia, do czego służy AdBlue, jak działa, gdzie go kupić i co się stanie, jeśli środek się skończy. AdBlue to płyn, który jest automatycznie rozpylany do układu wydechowego samochodu w celu zmniejszenia emisji tlenków azotu z silników Diesla. AdBlue składa się z mieszaniny mocznika i wody dejonizowanej.

O tym warto pamiętać!

Powszechne stosowanie AdBlue w nowoczesnych samochodach z silnikiem Diesla zbiegło się z surowszymi normami emisji spalin Euro 6, które obowiązują od 2016 roku. AdBlue znacznie ułatwia obniżenie emisji spalin z samochodów z silnikiem Diesla, dzięki czemu są one zgodne z tymi przepisami. Zbiornik na AdBlue jest zwykle sprawdzany i uzupełniany w razie potrzeby podczas normalnej obsługi, ale dobrym pomysłem jest sprawdzenie go i dopełnianie między tymi przerwami. Prawie wszystkie samochody korzystające z AdBlue są wyposażone w wskaźnik na desce rozdzielczej, który ostrzega Cię, jeśli ci się kończy.

Dodatkowe informacje o AdBlue i jego roli w technologi SCR można znaleźć na stronie: https://storage-partners.com/en/what-is-adblue-2

Zagłosuj
[Wszystkie: 1 Średnia: 5]