Teatry nie zawsze cieszyły się dużą popularnością. Bardzo często było tak, że na widowni znajdowało się niewiele osób. Kilka lat temu sytuacja zaczęła się zmieniać. Chodzenie do teatru stało się jednym z trendów. W efekcie na taki sposób spędzania wolnego czasu decydowało się i wciąż decyduje coraz więcej osób.

Rosnące zainteresowanie spektaklami teatralnymi wymusiło podniesienie poziomu reprezentowanego przez wiele z naszych placówek teatralnych. Zmianie uległ także repertuar teatrów. Stał się bardziej różnorodny i ciekawy. W repertuarze zaczęły pojawiać się nie tylko sztuki będące interpretacją dzieł klasyków, ale także sztuki znacznie łatwiejsze i bardziej przyjemne w odbiorze. W efekcie do teatrów zaczęły chodzić osoby, które wcześniej były zdania, że teatr jest sztuką zbyt dla nich wymagającą. Coraz częściej w repertuarze polskich teatrów pojawiają się sztuki współcześnie żyjących autorów.

Choć Teatr Wielki im. Moniuszki z Poznania jest teatrem operowym, w jego repertuarze można znaleźć również balet, koncerty, recitale i przedstawienia dla dzieci – https://opera.poznan.pl/pl/repertuar

Zagłosuj
[Wszystkie: 1 Średnia: 5]