W teatrach wystawiane są różne przedstawienia. Osoby, które uważają, że teatr ma wyłącznie repertuar skierowany do koneserów są w błędzie. Współczesne teatry wystawiają sztuki skierowane do bardzo szerokiego grona widzów. Dzięki temu, że repertuar teatrów jest tak różnorodny, że wszyscy zainteresowani tym rodzajem rozrywki mogą znaleźć przedstawienie, którego charakter najbardziej im odpowiada.

W repertuarze teatrów zawsze można znaleźć skłaniające do zadumy sztuki dramatyczne. Wystawiane są także znacznie lżejsze, dostarczające głównie rozrywki sztuki komediowe. Na deskach teatrów grane są zarówno sztuki, które wyszły spod pióra klasyków (Szekspira, Moliera, Mickiewicza, Słowackiego, Wyspiańskiego, Fredry, Gogola), ale także młodych, współcześnie żyjących autorów, których nazwiska są jeszcze mało znane szerszej publiczności. Teatry stały się też przestrzenią do organizowania koncertów.

Swoim bogatym repertuarem może pochwalić Teatr Wielki z Poznania. Balet, koncerty, recitale, opery – to nie wszystko co oferuje ten 100-letni teatr – https://opera.poznan.pl/

Zagłosuj
[Wszystkie: 1 Średnia: 5]