Jednym z pojęć, które powinno być znane każdemu kierowcy jest geometria kół. To termin bardzo ważny, którym określa się kilka parametrów dotyczących ustawienia kół. Kiedy geometria jest ustawiona nieprawidłowo, należy liczyć się z wieloma problemami. Zalicza się do nich między innymi ściąganie auta na jedną stronę, a także szybsze i nierównomierne zużycie bieżnika.

Kiedy trzeba ustawiać geometrię kół? Przede wszystkim należy zaznaczyć, że ustawienie kół powinno się regularnie kontrolować. Zaleca się, aby robić to przynajmniej raz w roku, najlepiej po sezonie zimowym. Geometrię kół trzeba sprawdzić także wtedy, kiedy wymieniono opony. Może bowiem zdarzyć się tak, że niezbędne jest jej ponowne ustawienie. Podobnie wówczas, gdy przeprowadzono naprawę zawieszenia bądź układu kierowniczego.

Najrozsądniejszym rozwiązaniem jest powierzenie ustawienia geometrii kół fachowcom. Na szczęście obecnie nie brakuje warsztatów, w których geometria ustawiania jest przez wysokiej klasy fachowców, takich jak tych, którzy pracują w niezależnym serwisie Volvo z Poznania, Auto Serwis Loga. Tam dokonasz wszelkich przeglądów i napraw uszkodzonych samochodów, nie tylko marki Volvo.

Zagłosuj
[Wszystkie: 1 Średnia: 5]