Domy pasywne to cel, który według założeń sprzed lat, miał być zrealizowany do roku 2020. Wtedy, jeśli wierzyć strategiom sprzed dekady, wszystkie nowo powstające domy miały już być pasywne. Jest to oczywiście marzenie ściętej głowy, co nie oznacza, że przy odrobinie wysiłku nasz nowy dom nie może być pasywny. Kluczowe znaczenie ma tutaj odpowiednia rekuperacja.

Uzyskanie skutecznej rekuperacji nie jest trudne

Odzyskiwanie ciepła z oddawanego powietrza nie jest zadaniem skomplikowanym, ponieważ do jego zrealizowania w zupełności wystarczy wymiennik ciepła. Może on działać w sposób pasywny, ale w polskich warunkach zawsze lepiej jest zastosować aktywny wymiennik ciepła, dzięki czemu znacznie więcej energii będzie zatrzymywane wewnątrz domu. Posłuży ona oczywiście do ogrzewania powietrza wpadającego do budynku, co zminimalizuje straty energetyczne wynikające z konieczności wentylowania pomieszczeń.

Projektując pasywny dom posiadanie rekuperacji niezbędne, by taki dom miał rację bytu. Na terenie Szczecina i województwa zachodnio-pomorskiego działa firma Electro-Clim Polska. Jedną z jej usług jest projektowanie i montaż rekuperacji

Zagłosuj
[Wszystkie: 62 Średnia: 3.9]