Malta to współcześnie odbywający się jeden z największych na świecie i największy w Europie festiwal teatrów plenerowych, a także, jeśli chodzi o teatry amatorskie, offowe czy eksperymentalne. Malta jednocześnie jest olbrzymim impulsem dla całego Poznania, jeśli chodzi o rozwój teatrów i zwiększanie w nich frekwencji.

Choć w Poznaniu istnieje opera i teatry w liczbie ponad trzynastu, to większości z nas życie teatralne stolicy wielkopolski kojarzy się z międzynarodowym festiwalem Malta. Co roku spotykają się tam artyści z całej Polski i zagranicy, aby w formie spektaklu, tańca czy śpiewu podyskutować o przyszłości sztuki oraz kondycji światowego teatru. Na festiwalu korzysta też każdy teatr znajdujący się w Poznaniu. Widzowie, którzy raz udadzą się na festiwal, w pozostałe dni roku poszukują możliwości ucztowania ze sztuką w tradycyjnych miejscach na mapie Poznania. Korzysta na tym każdy teatr w Wielkopolsce.

Opera Poznańska im. S. Moniuszki od zawsze jest kreatorem i uczestnikiem wydarzeń kulturowych mających miejsce w Poznaniu. Na jej scenie nierzadko można zobaczyć znane przedstawienia oraz osobistości ze świata sztuki teatralnej, operowej czy baletu.

Zagłosuj
[Wszystkie: 62 Średnia: 3.9]