Każdemu z nas zależy na tym, aby jak najdłużej zachować zdrowie. Oczywiste więc jest, że w razie wystąpienia problemów ze zdrowiem szukamy pomocy u specjalisty. Przychodnia lekarska jest miejscem, w którym takiej pomocy szukamy w pierwszej kolejności. W przychodniach pracują przede wszystkim lekarze rodzinni. To do nich kierujemy swoje kroki, gdy poczujemy się źle. Lekarz rodzinny jest tą osobą, która zajmuje się leczeniem podstawowych chorób: przeziębienia, zapalenia płuc, anginy. To także ten lekarz decyduje o tym, czy potrzebne są nam badania diagnostyczne.

Od swojego lekarza rodzinnego możemy otrzymać skierowanie na przykład na wykonanie morfologii. Oprócz przychodni podstawowej opieki zdrowotnej działają w naszym kraju także przychodnie specjalistyczne. Przyjmują w nich lekarze specjaliści z różnych dziedzin medycyny. Jakie są to specjalności zależy między innymi od wielkości przychodni.

W Wójcinie mieści się przychodnia lekarska „Ośrodek Zdrowia”. Prowadzi ją znany w miejscowości lekarz z 40-letnim doświadczeniem – https://osrodekwojcin.pl/

Zagłosuj
[Wszystkie: 1 Średnia: 5]