Ta delikatna, dekoracyjna tkanina jest tworzona przez pętelki, przeplatanie lub dzianie nici w wyszukane, otwarte wzory przypominające wstęgę. Pochodzące z XV wieku koronkarstwo rozwinęło się z haftu i stało się samodzielną sztuką. Obecnie większość koronek jest wytwarzana maszynowo, ale dobra, ręcznie robiona koronka bawełniana, choć droga cieszy się olbrzymią popularnością.

Koronki bawełniane są używane do wszystkiego, od wykończeń i obrusów po zasłony, kamizelki, bieliznę i sukienki, koronka jest najlepsza w sukni ślubnej. Tkanina z koronki bawełnianej to uwodzicielsko elegancki materiał o luksusowym wyglądzie, który zawiera kratkę. Koronka ma dość standardową teksturę, niekoniecznie miękką lub jedwabistą. Koronka może być trudnym materiałem do szycia, ale jest kilka rzeczy, które możesz zrobić, aby móc z niej skorzystać. Możesz przygotować koronkę, myjąc ją, przycinając i upewniając się, że masz odpowiednie materiały uzupełniające.

W pasmanterii Ornatio Design są do kupienia śliczne koronki bawełniane na metry, weź tyle ile potrzebujesz i zrealizuj swoje projekty – https://ornatio-design.pl/category/koronki-bawelniane

Zagłosuj
[Wszystkie: 1 Średnia: 5]