William Szekspir ma na swoim koncie wiele sztuk, które wystawiane są do dzisiaj. Jedną z nich jest słynna „Burza”, która nadal często pojawia się na afiszach teatrów na całym świecie. Przez długi czas „Burza” uchodziła za komedię. Dzisiaj jednak zdania są podzielone. Zawiera ona bowiem szereg elementów, które odbierają jej nieco komediowego charakteru.

„Burza” to jedyna spośród wszystkich sztuk napisanych przez wielkiego Szekspira, w której zdecydował się on zachować zasadę trzech jedności. Wszystkie wydarzenia, które przedstawił dzieją się przez kilka godzin. Akcja umiejscowiona jest na odległej wyspie. Początkowo „Burza” uchodziła za sztukę dość przeciętną. Dzisiaj uważana jest za jedną z najwybitniejszych. Niejeden teatr chętnie po nią sięga, a każde przedstawienie przyciąga prawdziwe tłumy widzów w bardzo różnym wieku. Po raz pierwszy „Burza” trafiła na deski teatru w 1611 roku w Londynie.

W na deskach Teatru Wielkiego z Poznania można zobaczyć dzieła polskiego kompozytora operowego Stanisława Moniuszki oraz inne mniej znane przedstawienia współczesnych autorów – https://opera.poznan.pl

Zagłosuj
[Wszystkie: 1 Średnia: 5]