Położna to osoba bardzo ważna w życiu każdej kobiety. Nieświadomie spotykamy ją już jako dzieci, świadomie zaś wybieramy, kiedy zachodzimy w ciążę. Jak możemy skorzystać z pomocy położnej i czy warto to zrobić?

Wizyty położnej przed porodem

Każda kobieta może skorzystać z wizyty położnej przed porodem. Wystarczy, że wybierzemy położną, skontaktujemy się z nią i umówimy w dogodnym terminie. Kilka wizyt nie zajmie dużo czasu, pozwoli jej zaś nam się uspokoić. Warto skorzystać z pomocy pani Natalii Antonić. Położna wykona pomiar ciśnienia, przeprowadzi krótki wywiad i odpowie na wszystkie nurtujące pytania. Możemy pytać ją zarówno o sprawy medyczne, jak i inne, związane z noworodkiem, np. na czym polega chustonoszenie i gdzie na terenie Poznania można się go nauczyć.

Wizyty poporodowe

Kobiecie i dziecku, które przyszło na świat przysługują również wizyty poporodowe. Położna dokonuje wówczas pomiaru wagi ciała noworodka, jego wzrostu. Podczas wizyty położnej możemy uzyskać cenne porady laktacyjne, co ma ogromne znaczenie, zwłaszcza, jeżeli na oddziale szpitalnym doradca laktacyjny był nieobecny. Położna po porodzie wykona także pomiar bilirubiny i poinformuje nas, czy konieczna jest fototerapia noworodków.

Zagłosuj
[Wszystkie: 1 Średnia: 5]