Emitowana przez słońce energia już od kilkudziesięciu lat wykorzystywana jest jako źródło ciepła i elektryczności. Jest to możliwe dzięki kolektorom słonecznym oraz panelom fotowoltaicznym. Te ostatnie wykorzystuje zjawisko fotowoltaiczne.

Gdzie je montować?

Fotowoltaika jest obecna w naszym kraju już od co najmniej kilkunastu lat. Instalacje fotowoltaiczne były jednak przez długi czas bardzo drogie; dzisiaj sytuacja uległa radykalnej zmianie. Są nie tylko tańsze, ale do tego można ubiegać się o dofinansowanie na ich budowę. Nic więc dziwnego, że przybywa domów na dachach, których można zobaczyć panele fotowoltaiczne czy kolektory słoneczne. Wiele osób myli je ze sobą; a mają one tylko jedna cechę wspólną: muszą zostać zamontowane pod kątem przynajmniej 25 stopni. Przeważnie są montowane na połaci dachu skierowanej na południe, ale dzięki specjalnym stelażom można zamontować je również w ogrodzie, na tarasie lub balkonie.

Wszyscy mieszkańcy Poznania i okolic mogą zgłosić się do firmy Putmajster by ta zaprojektowała i zamontowała dla nich panele fotowoltaniczne.

Zagłosuj
[Wszystkie: 62 Średnia: 4]