Wszystkie rośliny potrzebują składników odżywczych do wzrostu. Ogrodnicy mogą dostarczać roślinom dodatkowych składników odżywczych, stosując nawozy ogrodnicze w postaci kompostowanego materiału organicznego, nawozu syntetycznego lub określonego minerału, takiego jak żelazo. W ogrodzie warzywnym, o ile nie stosuje się bardzo dużych ilości nawozów organicznych, zwykle potrzebny jest nawóz syntetyczny. Zazwyczaj nie ma potrzeby stosowania określonych minerałów w ogrodach jadalnych.

Nawozy ogrodnicze w zależności od sezonu

Aby rozpocząć uprawę ogrodu, użyj ogólnego nawozu do warzyw. W przypadku warzyw stosujemy nawóz do ziół i warzyw o składzie 3-4-4. W przypadku pomidorów stosujemy oddzielny nawóz o dawce 3-4-6, który zawiera również wapń, aby zapobiec gniciu końcówek kwiatów. W dalszej części sezonu niektóre rośliny korzystają z nawozów azotowych (rozsypywanych w środku rzędów). Zapotrzebowanie roślin na azot często przewyższa zapotrzebowanie dostarczane przez pierwsze dwa nawozy, w związku z czym konieczne jest stosowanie nawozów azotowych.

Wysokiej jakości nawozy ogrodnicze firmy Fargo z Tarnowa Podgórnego koło Poznania, można nabyć przez stronę internetową – https://fargotarnowo.pl.

Zagłosuj
[Wszystkie: 1 Średnia: 5]