Do jakich teatrów pójść w Poznaniu?

Poznań jest jedną z kulturalnych stolic Polski, a stwierdzenie to w szczególności pasuje do znajdujących się w stolicy Wielkopolski teatrów. Jednym z najistotniejszych zarówno historycznie, jak i artystycznie jest Teatr Polski, który został wybudowany przez Poznaniaków w 1875 roku. Jest to najbardziej awangardowy z wielkopolskich teatrów, a sztuki w nim wystawiane poruszają istotne tematy społeczne i polityczne. Jednym z najciekawszych wystawianych aktualnie spektakli jest „Śmierć Jana Pawła II”, która porusza temat polskiego papieża, ukazując go w zdecydowanie mniej pozytywnym świetle, niż robi to Kościół Katolicki.

Zaledwie 500 metrów dalej mieści się Teatr Nowy, który charakteryzuje się bardziej tradycyjnym podejściem do sztuki. Na szczególną uwagę zasługuje wystawiana tam „Matka” Witkacego. Sztuka ta jednego z najważniejszych polskich artystów pierwszej połowy XX wieku łączy w sobie bardzo wiele wciąż aktualnych wątków. Reżyser nie boi się wykorzystywać zdobyczy nowoczesnych technologii co sprawia, że spektakl jest jeszcze ciekawszy.

Spośród poznańskich teatrów na szczególną uwagę zasługuje Teatr Wielki. Jest to znany teatr operowy, który często wystawia dzieła swego patrona – Stanisława Moniuszki czyli „Halkę” i „Straszny dwór” oraz spektakle baletowe „Don Giovanni” czy „Ber”.

Zagłosuj
[Wszystkie: 1 Średnia: 5]