Mimo tego, że wiele osób już słyszało to określenie, to zapewne mało kto potrafi określić, na czym polega ta procedura ustawienie geometrii kół. Proces korekty geometria kół polega na prawidłowym ustawieniu wszystkich kół samochodu względem podłoża.

Jednym z wielu parametrów określających prawidłowe ustawienie kół w samochodzie jest tzw. zbieżność. Określa ona położenie przednich lub tylnych kół pojazdu względem siebie. Mogą się one kierować ku sobie lub do zewnątrz. Kolejny parametr ważny w geometrii kół to ich nachylenie, które sprawdza się, patrząc na samochód z przodu lub z tyłu. Ponadto należy także zwrócić uwagę na kąt nachylenia zwrotnicy, gdyż jest to równie ważny parametr.

Wpływ prawidłowej geometrii kół na bezpieczeństwo

Samochód obecnie będący najpopularniejszym środkiem transportu wymaga odpowiedniej konserwacji w celu zapewnienia podróżującym bezpieczeństwa. Na bezpieczeństwo podczas podróżowania samochodem geometria kół ma ogromny wpływ. Nieprawidłowe ustawienie kół może poważnie przyczynić się lub nawet spowodować poważny wypadek, lub kosztowną usterkę pojazdu.

Poszukując fachowca zajmującego się geometrią kół w Poznaniu, warto skontaktować się z firmą Auto Serwis Loga. Można to zrobić za pośrednictwem strony: Serwisvolvo.pl – geometria kół

Zagłosuj
[Wszystkie: 2 Średnia: 5]