Geometria kół to sposób ich ustawienia ustalany przez producentów dla każdego modelu auta. Podstawowy parametr, jaki brany jest tu pod uwagę to tzw. zbieżność, czyli ustawienie kół przednich i tylnych względem siebie. Oprócz tego znaczenie mają np. kąty nachylanie kół. Po czym poznać, że geometria w naszym aucie jest niewłaściwa, więc należałoby ją precyzyjnie zmierzyć oraz ustawić ponownie? Istnieje kilka przesłanek związanych zachowaniem samochodu na drodze, które mogą na to wskazywać.

Po czym poznać, że auto ma źle ustawioną geometrię kół?

Jedną z cech charakterystycznych mogących wskazywać na tego typu usterkę jest sytuacja, w której auto nie zachowuje odpowiedniego toru w czasie jazdy na wprost. Osoba prowadząc pojazd odczuwa to jako ściąganie auta w lewo lub prawo. Musi wtedy dokonywać częstych korekt kierownicą. Prowadzenie takiego auta na dłuższą metę jest męczące, spada też bezpieczeństwo jazdy.

Jeśli podejrzewamy, że nasze auto wymaga korekty jeśli chodzi o geometrię kół, warto też zwrócić uwagę na opony. W tej sytuacji dochodzi bowiem do nierównomiernego zużycia bieżnika (tzw. przycinania).

Poznań – gdzie ustawić geometrię kół?

Osoby, które poszukują miejsca w Poznaniu, w którym w sposób szybki, precyzyjny i niezawodny ustawiono by geometrię kół w ich aucie, mogą to zrobić w warsztacie samochodowym Auto Serwis Loga. Odwiedzenie warsztatu wyposażonego w odpowiedni sprzęt jest konieczne. Geometrii kół nie da się ustawić samodzielnie.

Zagłosuj
[Wszystkie: 1 Średnia: 5]