Jeśli mówimy o bezpiecznej jeździe samochodem, warto wspomnieć o geometrii kół. Odpowiednio ustawiona geometria kół to gwarancja bezpiecznej jazdy, pewnego prowadzenia samochodu, a jednocześnie normalnie postępującego zużycia opon. Przyjrzyjmy się temu zagadnieniu bliżej.

Czym jest geometria kół?

Aby zrozumieć, czym jest geometria kół, trzeba poznać pojęcie zbieżności. Terminem tym określa się wartość odnoszącą się do położenia kół przednich bądź tylnych względem siebie. Geometria kół ma związek także z kątem pochylenia kół. Chodzi o kąt, jaki zawarty jest między pionem a płaszczyzną koła.

Jak objawia się źle ustawiona geometria kół?

Najbardziej odczuwanym przez kierowcę sygnałem, że geometria kół ustawiona jest nieprawidłowo, jest ściąganie samochodu na jedną stronę podczas jazdy. Kiedy po puszczeniu kierownicy na prostej drodze auto zaczyna skręcać, możemy być pewni, że prawdopodobnie geometria kół została ustawiona nieprawidłowo.

W poznańskim warsztacie Auto Serwis Loga przeprowadza się profesjonalne badanie i korektę geometrii kół w każdym samochodzie osobowym.

Zagłosuj
[Wszystkie: 62 Średnia: 4]