Wentylacją nazywa się proces, który ma na celu usuwanie nieświeżego i zanieczyszczonego powietrza z wnętrza budynków jednocześnie wymieniając je na czyste i świeże powietrze. Ten proces niejednokrotnie okazuje się niezbędny, gdyż powietrze pozbawione przepływu ulega zanieczyszczeniu. Sprawność wentylacji jest obecnie jednym z najważniejszych kryteriów branych pod uwagę w projektowaniu budynków użyteczności publicznej oraz tych mieszkalnych.

Działanie systemów wentylacyjnych

Wentylacja, która działa prawidłowo, nieustannie doprowadza do budynku świeże powietrze. Dzięki temu poziom pary wodnej oraz dwutlenku węgla we wnętrzach nie wzrasta. Ponadto wzrost wilgoci w pomieszczeniach może doprowadzić do powstawania zagrzybienia i pleśni, które także mogą mieć negatywny wpływ na zdrowie.

W razie niedoboru powietrza, podczas spalania powstawaje śmiertelnie niebezpieczny tlenek węgla zwany także czadem.

W okolicy Gorzowa Wielkopolskiego montażem oraz wszystkimi procedurami związanymi z wentylacją zajmuje się firma Klimex. Można się z nią skontaktować poprzez stronę https://e-klimex.pl/wentylacja, gdzie znajdują się także bardziej szczegółowe informacje.

Zagłosuj
[Wszystkie: 1 Średnia: 5]