Teatry to bardzo duże instytucje kultury, które zawsze kojarzymy z wielkimi budynkami, scenami, gigantyczną scenografią, udźwiękowieniem i wszystkim tym, co składa się na magię sceny. W teorii jednak do stworzenia teatru wystarczą tylko dwie osoby. Żeby to się udało, dwie osoby to oczywiście w praktyce za mało, ale grupy teatralne wcale nie muszą posiadać swojej własnej sceny, żeby działać.

Nowy teatr w Poznaniu?

Z tego powodu nie powinno nas dziwić, ze w Poznaniu powstają nowe teatry i oferują one widzom swoje przedstawienia. Takie teatry coraz częściej trafiają na sceny najbardziej znanych instytucji teatralnych w stolicy Wielkopolski, dzięki czemu realną szansę na kontakt z nimi mają także osoby, które raczej nie zaglądają na niszowe sceny. Warto zainteresować się takimi gościnnymi występami, ponieważ teatry tego typu mają nam do zaoferowania zazwyczaj coś zupełnie innego niż to, do czego jesteśmy przyzwyczajeni na głównej scenie.

Teatr operowy z Poznania, zwany Opera Poznań, również na swoich deskach gości grupy oraz znane postacie z Polski i Europy – https://opera.poznan.pl

Zagłosuj
[Wszystkie: 1 Średnia: 5]