W trakcie podróży samochodem bardzo istotną rolę odgrywa bezpieczeństwo kierowcy oraz pasażerów. Dlatego właśnie istotny jest odpowiedni stan techniczny poszczególnych elementów naszego pojazdu. W przypadku kół kluczowe jest wykonanie ich geometrii. Dowiedzmy się więcej na ten temat.

Czym charakteryzuje się geometria kół samochodowych?

Geometria kół to ogólnie rzecz biorąc określenie odnoszące się do odpowiedniego ustawienia parametrów kół względem podłoża bądź samochodu. Zalicza się do nich przede wszystkim zbieżność, czyli ustawienie koła lewego oraz prawego względem siebie. Oprócz tego równie istotną rolę odgrywa tutaj kąt pochylenia i wyprzedzenia osi sworznia zwrotnicy oraz oczywiście kąt nachylenia kół.

W jakich sytuacjach należy przeprowadzić geometrię kół w pojeździe?

Tak naprawdę, jeżeli chodzi o odpowiednie ustawienie kół samochodu, warto wspomnieć, iż znacząco wpływa to nie tylko na bezpieczeństwo, ale także komfort jazdy. Geometrię kół niewątpliwie należy przeprowadzić przede wszystkim przy montażu nowych opon, a także po udziale w kolizji drogowej. Jest to również proces wykonywany po wszelkiego rodzaju naprawach układu kierowniczego, a także zawieszenia. Nie zapominajmy również o zauważalnie szybszym zużyciu opon co również świadczyć może o nieprawidłowych ustawieniach kół.

W Poznaniu usługę korekcji geometrii kół realizuje warszta Auto Serwis Loga – https://serwisvolvo.pl/geometria-kol

Zagłosuj
[Wszystkie: 1 Średnia: 5]