Opera i teatr nie cieszą się w Polsce zbyt dużą popularnością. Trudno zgadnąć jaki jest tego powód. Pewnie ile osób tyle powodów albo przynajmniej mniej więcej tyle. Wiele osób z pewnością powiedziałoby, że cena wejściówki do teatru lub opery jest zbyt wysoka, inni powiedzą, że nie są zainteresowani takim rodzajem spędzania wolnego czasu. Trudno się im nie dziwić, mają pewnie sporo racji. Dużo częściej niż do teatru czy opery, wybieramy kino czy wyjście do baru ze znajomymi. Taki sposób spędzania wolnego czasu wydaje się nam ciekawszy, łatwiejszy, a pewnie i tańszy.

Niech żyje sztuka!

Jeśli o ceny chodzi, to bilet do teatru często kosztuje tyle co do kina, a za sumę, którą co tydzień przepijamy w barach i pubach z powodzeniem moglibyśmy wybrać się do opery. Najtrudniejszy w tym wszystkim pierwszy krok, ale może warto spróbować. Jeśli taki sposób spędzania czasu się nam nie spodoba, to przecież nic nie tracimy, a jeśli się spodoba, to może stać się naszym nowym hobby. Może uda nam się dzięki temu zawiązać nowe znajomości?

Wysoce polecanym miejscem kulturowych doznań jest teatr operowy Opera Poznań, gdzie każdy może zaprzyjaźnić się ze sztuką teatralną i operową – https://opera.poznan.pl

Zagłosuj
[Wszystkie: 1 Średnia: 5]